Berzgainių, Pilionių, Paželvių, Parijos, Bartkūnų, Sukinių piliakalniai, Barzdos ir Raganos kalnai, Moko akmuo

Sekmadienio rytą šachmatininkai vėl išsiruošė ieškoti nuotykių ir piliakalnių Ukmergės rajone, taip prisidėti prie ,,Europos judriosios savaitės‘‘ renginių Ukmergėje.
berzgainiu-piliakalnis
Kelionę pradėjome nuo Berzgainių piliakalnio,

nors jame jau ir buvome. Tačiau jis toks gražus, kad ten traukia sugrįžti. Šį kart ten sutikome svečius iš Vilniaus, kurie ,,Europos paveldo dienomis‘‘ lankė žymias vietas. Smagu, kad užsuko ir į Ukmergės rajoną.
Toliau patraukėme prie Pilionių piliakalnio,dar jis vadinamas Mateikiškiai, Majakas . Apie jį yra ir ne viena legenda, kad jį supylė milžinas, kad baudžiauninkai supylė kapą dideliam ponui, kad ten vyko didelės kautynės ir neapseita be Napoleono, kad ir jo turtus ten galima rast. O dabar ten užlipus galima rasti Witoldo Kwietkowskio (Kwiatkowskiego) antkapinę plokštę su užrašu, nes ten kažkada buvo įrengtos kapinės. Piliakalnis ir jo teritorija labai gražiai sutvarkyta.
piliakalniai-30-copy
Visai kitas vaizdas mus pasitiko ieškant Paželvių piliakalnio. Net sutikti vietiniai vaikai negalėjo pasakyt, kur tas piliakalnis galėtų būti, nors ištiktųjų jis buvo vos už keliasdešimt metrų. Apaugęs krūmynais, nešienauta žolė ir tik visus piliakalnius žymintis betoninis stulpas išdavė jo buvimo vietą. Bet piliakalnis yra toks pamirštas visų, kad ant betoninio stulpo dar likus Lietuvos TSR žymintis užrašas…O legenda pasakoja, kad ant piliakalnio viršaus mišių metu pasirodydavo juoda karieta traukiama juodų žirgų ,kurie pašėlusiu greičiu lėkdavo link Želvelės upelio.
20160918_121748
Šešuolių girioje aplankėme girininko sodybą ir ten telkšantį Kertušo ežerą. Nedidelis ežeras yra išskirtinis tuo, kad yra visiškai ovalus. O netoli ežero, girininko padedami, radome Parijos kitaip vadinamą Pavydžių piliakalnį. O vietiniai jį dar vadina Vilkukalniu. Didžiulis kalnas vidury miško apaugęs medžiais pakerėjo savo grožiu. Netoli jo yra ir I tūkstantmečio antros pusės pilkapynas.
Bartkūnų piliakalnis (Koplyčkalnis) visai netoli automagistralės, lengvai randamas. |Pagal legendą jo vardas kildinamas nuo pono Bartkaus pavardės, kuris ant to kalno pastatė koplyčią. O 1999 metais čia pastatytas medinis kryžius.
piliakalniai-41
Labiau nei piliakalnis nustebino šalia jo esantis Barzdos kalnas. Kalno ilgis siekia net 635 metrų! Ant kalno auga beveik šimtmetį menantys labai gražūs ąžuolai, beržai, eglės. 1979 metais čia buvo organizuota didelė talka, norint sutvarkyti Barzdos kalno apylinkės ir kad tai būtų turistų traukos objektas. Kas žino, gal nuo tos talkos laikų yra įrengtas puikus privažiavimas, pakelėje išrykiuoti akmenys ir sena aprūdijus rodyklė žyminti kalno vietą. Ukmergiškiai, ten verta nuvažiuoti!
Važiuodami toliau link Sukinių piliakalnio aplankėme Širvintų rajone esantį Raganos kalną, dar užsukom į ,,Skautų slėnį‘‘. Vaikai buvo sužavėti ten įsikūrusiu ,,Vėjo vaikų‘‘ darželiu. Ir pagaliau pasiekėm vieną didžiausių Ukmergės rajone Sukinių piliakalnį. Reikėjo sukaupti visas likusias jėgas, kad į jį užkopt. Pasigrožėję piliakalnį supančia gamta, dar aplankėme Moko akmenį, ant Šventosios skardžio įrengtą pavėsinę, kur atsiveria nuostabūs upės vaizdai.
Per dieną pravažiuota 120 kilometrų, ko gero dar pusė tiek pralakstyta į kalnus, po miškus, laukus. Norisi visiems pasakyti: pažiūrėkite į mus supantį pasaulį iš viršaus vaikų akimis, tuomet viskas atrodys daug gražiau, daug linksmiau ir viskas eisis daug geriau, nei gulint ant sofos:)

Daugiau nuotraukų Facebok puslapyje

Print Friendly, PDF & Email
Artimiausiu metu rengiamos varžybos
  • Artimiausiu metu renginių nenusimato
Šiuo metu vykstančios varžybos
  • Šiuo metu vykstančių renginių nėra
Archyvas
Who's Online
1 visitors online now
0 guests, 1 bots, 0 members