Berzgainių,Pilionių, Paželvių, Parijos, Bartkūnų,Sukinių piliakalniai,Barzdos ir Raganos kalnai,Moko akmuo

Sekmadienio rytą šachmatininkai vėl išsiruošė ieškoti nuotykių ir piliakalnių Ukmergės rajone, taip prisidėti prie ,,Europos judriosios savaitės‘‘ renginių Ukmergėje.
berzgainiu-piliakalnis
Kelionę pradėjome nuo Berzgainių piliakalnio, nors jame jau ir buvome. Tačiau jis toks gražus, kad ten traukia sugrįžti. Šį kart ten sutikome svečius iš Vilniaus, kurie ,,Europos paveldo dienomis‘‘ lankė žymias vietas. Smagu, kad užsuko ir į Ukmergės rajoną.
Toliau patraukėme prie Pilionių piliakalnio,dar jis vadinamas Mateikiškiai, Majakas . Apie jį yra ir ne viena legenda, kad jį supylė milžinas, kad baudžiauninkai supylė kapą dideliam ponui, kad ten vyko didelės kautynės ir neapseita be Napoleono, kad ir jo turtus ten galima rast. O dabar ten užlipus galima rasti Witoldo Kwietkowskio (Kwiatkowskiego) antkapinę plokštę su užrašu, nes ten kažkada buvo įrengtos kapinės. Piliakalnis ir jo teritorija labai gražiai sutvarkyta.
piliakalniai-30-copy
Visai kitas vaizdas mus pasitiko ieškant Paželvių piliakalnio. Net sutikti vietiniai vaikai negalėjo pasakyt, kur tas piliakalnis galėtų būti, nors ištiktųjų jis buvo vos už keliasdešimt metrų. Apaugęs krūmynais, nešienauta žolė ir tik visus piliakalnius žymintis betoninis stulpas išdavė jo buvimo vietą. Bet piliakalnis yra toks pamirštas visų, kad ant betoninio stulpo dar likus Lietuvos TSR žymintis užrašas…O legenda pasakoja, kad ant piliakalnio viršaus mišių metu pasirodydavo juoda karieta traukiama juodų žirgų ,kurie pašėlusiu greičiu lėkdavo link Želvelės upelio. Skaityti šį įrašą daugiau »

Print Friendly

Dviračių krosas „Rieda ir maži, ir dideli“

Rugsėjo 16 dieną Ukmergės miesto stadione vyko pirmą kartą sporto centro organizuotas dviračių krosas ,,Rieda ir maži ir dideli“. Viso dalyvavo 64 dviratininkai. Iš jų 18 šachmatininkų: Viltė Amankavičiūtė, Ineta Noreikaitė, Ugnė Šniuikaitė, Žygimantas Atkočiūnas, Žilvinas Atkočiūnas, Aidas Jasiulionis, Benas Krikštaponis,Pijus Šlubelis, Vainius Padolskis, Ugnius Padolskis, Normantas Noreika, Martynas Dolmantas, Paulius Savickas, Medas Savickas, Meiras Lyderis, Modestas Sejonas ir suaugusiųjų grupėje šachmatininkams atstovavo Tatjana Sokolova ir Virginija Savickienė.

20160916_16002220160916_163655

 

20160916_162008
Šachmatininkai netik dalyvavo bet ir visoses grupėse pateko tarp prizinikų. Sveikiname brolius Žygimantą ir Augustą Atkočiūnus, Pijų Šlubelį, Modestą Sejoną, Paulių Savicką!
20160916_16342420160916_162522

 

20160916_164305

DAUGIAU NUOTRAUKŲ INGRIDOS POCIŪTĖS ALBUME  Dviračių krosas „Rieda ir maži ir dideli“ 2016

Print Friendly

Europos šachmatų čempionatas Prahoje

lietuvos-delegacija
Tyliai ir be jokio įrašo ar net trumpos žinutės Lietuvos šachmatų federacijos internetiniame puslapyje rugpjūčio 17- 28 dienomis Prahoje vyko BM8-18 Europos klasikinių šachmatų čempionatas. Tik nuvykus į viešbutį,kur turėjome gyventi, laukė nemalonus siurprizas. Pasirodo, mūsų delegacija užregistruota per vėlai ir vietų gyventi viešbutyje, kuriame ir turėsime žaisti neliko. Turime važiuot į kitą galą Prahos. Mažytis nesusipratimas tik dėl to, kad šachmatų federacijos direktorius neskaito laiškų ir neinformuoja apie pasikeitimus. Po ilgos kelionės autobusu sedėjom ant lagaminų ir nuoširdžiai pavydėjom kaimynam Latviam, kurie tokių problemų neturėjo. Pavydu buvo kaimynams , kad ir informacija Latvijos federacijos puslapyje buvo nuolat atnaujinama apie jaunųjų šachmatininkų dalyvavimą.

Skaityti šį įrašą daugiau »

Print Friendly

“Rudaga Kaissa“ Jurmala

20160807_185603
Rugpjūčio 6-7 dienomis Jūrmaloje vyko tarptautinis šachmatų festivalis ,,Rudaga Kaissa“ . Jame dalyvavo jaunieji šachmatininkai iš Latvijos įvairių miestų ir svečiai iš Šveicarijos, Baltarusijos, Armėnijos, Rusijos, bei Ukmergės atstovai Ugnė Šniuikaitė, Agnė Mickūnaitė, Liepa Šarkaitė ir Normantas Noreika.
Po iškilmingo atidarymo vaikai kovas pradėjo suskirstyti pagal pajėgumą keturiose grupėse. Stipriausių šachmatininkų grupėje kovojo Normantas Noreika ir užemė penktą vietą.
Antroje grupėje puikiai pasirodė Ugnė Šniuikaitė ir Agnė Mickūnaitė . Ugnė iškovojo antrą vietą, o Agnė liko trečia.
Liepa Šarkaitė žaidė trečioje grupėje ir užemė 11 vietą bendroje įskaitoje.
Organizatoriai paruošė labai gražų uždarymą ir siurprizų dalyviams. Visi vaikai buvo apdovanoti diplomais ,bei atminimo dovanėlėmis. O nugalėtojai apdovanoti originaliomis taurėmis, medaliais bei diplomais.

Print Friendly

Lokinės,Šinkūnų ir Laičių piliakalniai

Lokinės piliakalnio ženklasAnt Lokines piliakalnioSDC14475

Liepos 26 dieną ieškojome ir aplankėme dar tris Ukmergės rajono piliakalnius. Netoli Siesikų yra Lokinės kaimas, kur dar yra išlikę ir Lokinės dvaro griūvėsiai. Dabar dvaras nėra išvaizdus, bet praeityje ten lankėsi daug įtakingų visuomenės veikėjų, kilmingų didikų. Kurį laiką dvaras priklausė Radvilų giminei. Dvaras minimas jau nuo 1585 metų. Ir visai netoli kaimo yra Lokinės piliakalnis arba kitaip vadinamas Kritkalnis. Piliakalnis visai nedidelis ir apaugęs žolėmis, krūmais. Jį žymi tik betoninis stulpas.

Netoli Ilgajo ežero radome Šinkūnų piliakalnį. Kažkada tai buvo didelis piliakalnis iš visų pusių apsuptas pelkių. Tačiau sovietmečiu ten buvo kasamas žvyras. Netoli piliakalnio gyvenatis vyras pasakojo, kad kasant žvyrą buvo rasta daug žmonių kaulų. Nes piliakalnyje buvo įrengtos kaimo kapinaitės. Kapinaitės jau senai neveikiančiančios,anot vietinio gyventojo , paskutinis ten palaidotas žmogus buvo apie 1804 metus. O nuvykę prie piliakalnio vietos radome smarkiai krūmais apaugusias senąsias kapines ir dėl žvyro kasimo likusias duobes, suardytus piliakalnio šlaitus.

Iš ten ptraukėme į Laičių piliakalnį. Dar jis vadinamas Kaselio kalnu, Milžinų kapais, Džiugasalio kalnu. O ir atordo jis kaip sala vidury laukų. Nei krūmų, nei medžių aplink jį nerasi,tik jaunas ąžuoliukas vidury kalno auga. Piliakalnis supiltas Plačiavos pelkėse.Kažkada Laičių, ir kitoje pelkės pusėje esantį Saliečių piliakalnį, jungė akmeninis grindinys – kūlgrinda. Tačiau sovietmečiu vietiniai jo piliakalniu nelaikė ir vežė iš ten akmenis statyboms, kasė durpes. Nors ir apardytas piliakalnis, tačiau yra vienas iš tų, kurį verta aplankyti ir užlipus ant jo pasigrožėti gamta. Tiesa, gerai būtų, jei nors mažas tekelis į kalno viršų būtų nušienautas nuo dilgynių:)

Print Friendly
Artimiausiu metu rengiamos varžybos
Šiuo metu vykstančios varžybos
  • Šiuo metu vykstančių renginių nėra
Varžybų nuotraukų galerija
Archyvas
Who's Online
1 visitors online now
0 guests, 1 bots, 0 members
Statistika