“Rudaga Kaissa“ Jurmala

20160807_185603
Rugpjūčio 6-7 dienomis Jūrmaloje vyko tarptautinis šachmatų festivalis ,,Rudaga Kaissa“ . Jame dalyvavo jaunieji šachmatininkai iš Latvijos įvairių miestų ir svečiai iš Šveicarijos, Baltarusijos, Armėnijos, Rusijos, bei Ukmergės atstovai Ugnė Šniuikaitė, Agnė Mickūnaitė, Liepa Šarkaitė ir Normantas Noreika.
Po iškilmingo atidarymo vaikai kovas pradėjo suskirstyti pagal pajėgumą keturiose grupėse. Stipriausių šachmatininkų grupėje kovojo Normantas Noreika ir užemė penktą vietą.
Antroje grupėje puikiai pasirodė Ugnė Šniuikaitė ir Agnė Mickūnaitė . Ugnė iškovojo antrą vietą, o Agnė liko trečia.
Liepa Šarkaitė žaidė trečioje grupėje ir užemė 11 vietą bendroje įskaitoje.
Organizatoriai paruošė labai gražų uždarymą ir siurprizų dalyviams. Visi vaikai buvo apdovanoti diplomais ,bei atminimo dovanėlėmis. O nugalėtojai apdovanoti originaliomis taurėmis, medaliais bei diplomais.

Print Friendly

Lokinės,Šinkūnų ir Laičių piliakalniai

Lokinės piliakalnio ženklasAnt Lokines piliakalnioSDC14475

Liepos 26 dieną ieškojome ir aplankėme dar tris Ukmergės rajono piliakalnius. Netoli Siesikų yra Lokinės kaimas, kur dar yra išlikę ir Lokinės dvaro griūvėsiai. Dabar dvaras nėra išvaizdus, bet praeityje ten lankėsi daug įtakingų visuomenės veikėjų, kilmingų didikų. Kurį laiką dvaras priklausė Radvilų giminei. Dvaras minimas jau nuo 1585 metų. Ir visai netoli kaimo yra Lokinės piliakalnis arba kitaip vadinamas Kritkalnis. Piliakalnis visai nedidelis ir apaugęs žolėmis, krūmais. Jį žymi tik betoninis stulpas.

Netoli Ilgajo ežero radome Šinkūnų piliakalnį. Kažkada tai buvo didelis piliakalnis iš visų pusių apsuptas pelkių. Tačiau sovietmečiu ten buvo kasamas žvyras. Netoli piliakalnio gyvenatis vyras pasakojo, kad kasant žvyrą buvo rasta daug žmonių kaulų. Nes piliakalnyje buvo įrengtos kaimo kapinaitės. Kapinaitės jau senai neveikiančiančios,anot vietinio gyventojo , paskutinis ten palaidotas žmogus buvo apie 1804 metus. O nuvykę prie piliakalnio vietos radome smarkiai krūmais apaugusias senąsias kapines ir dėl žvyro kasimo likusias duobes, suardytus piliakalnio šlaitus.

Iš ten ptraukėme į Laičių piliakalnį. Dar jis vadinamas Kaselio kalnu, Milžinų kapais, Džiugasalio kalnu. O ir atordo jis kaip sala vidury laukų. Nei krūmų, nei medžių aplink jį nerasi,tik jaunas ąžuoliukas vidury kalno auga. Piliakalnis supiltas Plačiavos pelkėse.Kažkada Laičių, ir kitoje pelkės pusėje esantį Saliečių piliakalnį, jungė akmeninis grindinys – kūlgrinda. Tačiau sovietmečiu vietiniai jo piliakalniu nelaikė ir vežė iš ten akmenis statyboms, kasė durpes. Nors ir apardytas piliakalnis, tačiau yra vienas iš tų, kurį verta aplankyti ir užlipus ant jo pasigrožėti gamta. Tiesa, gerai būtų, jei nors mažas tekelis į kalno viršų būtų nušienautas nuo dilgynių:)

Print Friendly

Komandinis greitųjų šachmatų turnyras ,,Prie Šventosios upės“ Valstybės dienai paminėti

Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo tradicinis greitųjų šachmatų turnyras

Birželio 19d. Alytuje vyko Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo tradicinis greitųjų šachmatų turnyras.
Suaugusiųjų turnyre dalyvavo 46 šachmatininkai. Martynas Dolmantas iškovojo II-ąją vietą , o Normantas Noreiką šeštą vietą jaunių iki 18-kos metų grupėje. Virginija Savickienė moterų grupėje užemė I-ąją vietą.
Vaikų iki 11 metų turnyre užtikrintai I-ąją vietą tarp mergaičių ir II-ąją bendroje įskaitoje iškovojo Agnė Mickūnaitė.
Nuotrauka1471

Rezultatai

Print Friendly

Penkios šachmatų partijos ant penkių piliakalnių

Ketvirtadienio rytą (06.17) būrelis šachmatininkų leidosi į kelionę ieškoti Ukmergės rajone esančių piliakalnių. Pagal neformalaus ugdymo programą ,,Šachmatai- linksmai,išradingai ir aktyviai’’ , tikslas buvo rasti piliakalnį ir į jį užlipus sužaisti šachmatų partiją.
Pirmajį , Vaitkuškio piliakalnį esantį Varinės kaime radome gana lengvai. Nors jei neišmintas mažas tekelis į mišką, būtų tekę pavaikščioti ilgiau, nes šis piliakalnis apaugęs lapuočiais ir paprastai jo nesimato. Įdomu koks vaizdas atsivertų praretinus mažaverčius medžius ir krūmus?
DSC_0422
Antras mūsų laukė Juodausių piliakalnis. Vadovavomės nuoroda, kad jis yra prie Duoburio upelio ,tai pirmiausia radome jį. Gražus upeliukas įtekantis į Šventąją. O netoli jo santakos su Šventosios upe stūkso ir piliakalnis. Jis taip pat visas apaugęs medžiais. Nuo jo, jei ne medžiai ,atsivertų nuostabus Šventosios vaizdas. Skaityti šį įrašą daugiau »

Print Friendly
Artimiausiu metu rengiamos varžybos
  • Artimiausiu metu renginių nenusimato
Šiuo metu vykstančios varžybos
  • Šiuo metu vykstančių renginių nėra
Varžybų nuotraukų galerija
Archyvas
Who's Online
1 visitors online now
0 guests, 1 bots, 0 members
Statistika