Zujų, Veprių , Sližių, Totoriškių piliakalniai

2017m. birželio 16 diena buvo pasirinkta visai atsitiktinai rasti likusius Ukmergės piliakalnius. O pasirodo lygiai prieš metus tą pačia dieną mes išvykome į pirmus Ukmergės piliakalnius.

Kelionę pradėjome nuo Zujų piliakalnio, kuris dar vadinamas Šanto kalneliu.

Kaip ir  aišku buvo kur jis yra , nes orentyras Šventosios ir Mūšos santaka. Tačiau prieiti prie jo nėra paprasata, lauko keliukas baigiasi ir reikia eiti per laukus, vėliau  tankiai apaugusiu krūmais  mišku. Galbūt  paprasčiau prieiti nuo kelio Ukmergė- Utena, tačiau, jei su mašina, ten nėra kur saugiai sustoti. Pamąstėm, kad jei būtų sustojimo vieta, tai būtų puikustraukos objektas, nes  nuo piliakalnio atsiveria nuostabūs Šventosios krantai.

 

 

Toliau vykome į Veprius , kur pačiame miestelio centre užlipom į Veprių piliakalnį. Jo ieškot nereikėjo, nes yra akmuo žymintis piliakalnio vietą. Mėgstam tokius piliakalnius!

 

Apžiūrėję Veprių piliakalnį  patraukėm link Šližių piliakalnio. Pakeliui sustojom Kultuvėnų kaime, nes iškart dėmesį patraukė nuostabus gėlynas prie kaimą žyminčio ženklo.

Dar apžiūrėjom Kultuvėnų koplyčią ir vykome į Sližius.

 

Sližių piliakalnio nuoruodų nebuvo, reikėjo orentuotis kaip ir į daugelį piliakalnių nurodytais aprašymais, pasukt lauko keliuku ir eiti laukais už sodybos. Sližių piliakalnis gražus ir didelis. Šlaitai statūs, o nuo jo matosi Širvintos upė.

Toliau mūsų planas buvo surasti Mančiušėnų piliakalnį. Bet mus suklaidino aprašymas,kad reikia pasukti už senų sandelių. Nepasigilinom,kad abiejuose kaimo pusėse yra seni sandeliai. Tad pabraidžiojom po laukus ir mišką visiškai ne ten ir nieko neradę nuvažiavome prie Totoriškių piliakalnio.

Su Totoriškių piliakalniu,kaip ir su Zujų buvo viskas aišku,nes jis yra prie pat Žirnajų ežero. Tačiau pasivažinėjus po apylinkes supratom,kad teks arba nevieną kilometrą eiti per pievas arba belstis į privačias valdas, nes visi privažiavimai užtverti.  Vienos valdos šeimininkai nelprieštaravo,kad tik užlipsim į piliakalnį ir išeisim. Taigi,perėjus Gelvės upelį kopėmė į Totoriškio piliakalnį. Labai statūs šlaitai ,tai teko pavargti.

Ir kaip ir nuo visų aukštų piliakalnių žalios pievos, miškai ,upės atrodo nuostabiai.

Daugiau nuotraukų GALERIJOJE 

Print Friendly, PDF & Email
Artimiausiu metu rengiamos varžybos
  • Artimiausiu metu renginių nenusimato
Šiuo metu vykstančios varžybos
  • Šiuo metu vykstančių renginių nėra
Archyvas
Who's Online
2 visitors online now
0 guests, 2 bots, 0 members